Warsztaty w szkole nr 40

Warsztaty z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Krakowie zostały przeprowadzone w fazie przygotowawczej projektu zagospodarowania Osiedla Ruczaj.

Dzieci z klas piątych poproszone zostały o narysowanie map mentalnych osiedla i zaznaczenie na nich swoich oczwkiwań w stosunku do projektu. Mapy przygotowywane były w technice czarno - białej, w rzucie. We wstępie do ćwiczenia dzieciom przybliżony został zawód architekta krajobrazu, mogły też obejrzeć projekty z tej dziedziny.

Celem ćwiczenia było dowiedzenie się o oczekiwaniach dzieci i ich pomysłach na nowe zagospodarowanie osiedla. W większości pojawiały się propozycje wybudowania różnego typu boisk sportowych, kortów tenisowych, placów zabaw i parku, co nie dziwi patrząc na obecny kształt osiedla - betonowej pustyni. W rozmowach z dziećmi projektant poznał też ich pomysły dotyczące zagospodarowania terenu szkoły, który włączony był w zakres projektu.

Konsultacje, oprócz dostarczenia projektantowni potrzebych informacji miały też walor edukacyjny - miały uświadowmić dzieciom, że mają wpływ na swoje otoczenie i prawo wypowiedzi na ten temat.

Oglądasz stronę z grupy konsultacje społeczne. Poprzednia: Konsultacje w Penryn. Następna: Konsultacje w Niepołomicach.

kalkulator wycinki drzew