Imerys

Projekt rewitalizacji terenów powydobywniczych w Kornwalii, Wielka Brytania.

Projekt powstał na zamówienie właściciela terenu - spółki Imerys Minerals Ltd., która dysponując obszarem o powierzchni ponad 5 000 hektarów postanowiła przygotować skuteczny i spójny program rewtalizacji terenów powydobywniczych. Wydobycie glinki kaolinowej na tych terenach potrwa jeszcze od kilku do kilkudziesięciu lat, w związku z czym firma i lokane władze starają się znaleść alternatywę dla rejonu.

We współpracy z władzami Kornwalii, Agencją Rozwoju Anglii Południowozachodniej i Projektem Eden powstał kompleksowy program regeneracji obejmujący okres do 2050 roku.

Program zakłada stworzenie miejsca atrakcyjnego turystycznie, zarówno poprzez zadbanie o rożnorodną bazę hotelowo -gastronomiczną, jak również poprzez zapewnienie atrakcji takich jak pola golfowe, jeziora w zalanych kamieniołomach, ścieżki rowerowe, szlaki tematyczne, miejsca wystawiennicze, czy tory do raftingu. Ze względu na swoją specyfikę krajobrazu pogórniczego duża część terenu przeznaczona zostanie na uprawianie sportów ekstremalnych takich jak paimtball w pozakładowych budynkach, czy wspinaczka po kominach fabrycznych.

Kolejnym elemetem programu jest stworzenie na tym terenie kompleksu 5 5000 domów, które będą częścią rządowego programu Eco Towns, promującego rozwój zrównoważony, co zapobiegać ma postępującym zmianom klimatycznym. Oprócz wysokich norm jakie spełniać mają budynki, w Eko Wioskach przynajmniej 40% muszą stanowić tereny zielone, na ich terenie musi być dostępny transport publiczny, zaostrzone są także normy dotyczące bioróżnorodności.

Oglądasz stronę z grupy rewitalizacja i rewaloryzacja. Poprzednia: Sienkiewiczówka. Następna: Ruczaj.

kalkulator wycinki drzew