Projekty małych ogrodów

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi projektami małych ogrodów

Projekt małego ogródka to dla projektanta duże wyzwanie. Założenie ogródka często zbiega się w czasie z wykańczaniem domu, a więc bardzo często klienci nie dysponują dużymi nakładami finansowymi.

Jako projektanci proponujemy określenie priorytetów, na których się skupimy. Wyznaczenie głównej koncepcji, a potem stopniowe wcielanie jej w życie, jak również określenie budżetu, co pozwoli nam zaproponować określone rozwiązania.

Ponieważ najczęściej małe działki to te przy domach szeregowych lub bliźniakach, jednym z głównych zadań staje się uzyskanie intymności i odgrodzenie się od sąsiadów. W związku z tym w pierwszym etapie proponujemy zasadzenie żywopłotów, pnączy i drzew, a następnie uzupełnianie ich o krzewy i byliny.

Nawet mały ogród może być atrakcyjny przez cały rok, ale jego założenie wymaga dużej uwagi. Przy niewielkiej powierzchni zachęcamy, aby zdecydować się na poradę profesjonalisty, który pomoże nam nie tylko w wyborze gatunków roślin, ale też w pogodzeniu różnorakich funkcji jakie ogród ma spełniać (miejsce do zabawy dla dzieci, wypoczynku, grillowania).

W przypadku małych ogródków proponujemy Państwu zarówno porady, koncepcje projektowe, jak i pełnie projekty zagospodarowania ogródków.

Oglądasz stronę z grupy projektowanie ogrodów. Poprzednia: Duże i średnie ogrody. Następna: Nietypowe ogrody.

kalkulator wycinki drzew